Chyba na YouTube – 301 zhlédnutí

Všimli jste si někdy, že má video na Youtube zaseknuté počítadlo zhlédnutí? Co si myslíte, ví o této chybě Youtube?

youtubePokud aspoň trochu sledujete videa na Youtube, asi jste to již viděli. Pokud odebíráte nějakého youtubera, nemohlo Vám to uniknout. Řeč je o tom, jak se započítávají zhlédnutí videí na Youtube. Konkrétně se bavím o magickém čísle 301.

Počítadlo se totiž neaktualizuje v reálném čase a už vůbec ne při každém obnovení stránky s videem. Počítadlo se aktualizuje jednou za několik minut. Jakmile počet návštěvníku dosáhne 300, počítadlo zamrzne a po několika hodinách (cca po jedné až dvou) se skokově zobrazí nová hodnota. Proč tomu tak je?

OK, v titulku trochu přeháním. Není to chyba. Google má svoje algoritmy, které zaručují objektivní přesnost zhlédnutí videa. Youtube je dnes těžce komerční záležitost a tímto si jen chrání své peníze a pravidla. Přesáhne-li video hranici 300 zhlédnutí, změní se text počítadla na „Více než 301 zobrazení“, algoritmy začnou zjišťovat, zda není video závadné a zda není návštěvnost generována roboty. Jak sám Google říká:

Na základě algoritmu se ověřuje, zda jsou všechna zhlédnutí videa v pořádku s ohledem na tvůrce obsahu i inzerenty a zda nenarušují pozitivní atmosféru služby. Tímto postupem je zajištěno, že zhlédnutí videí jsou plnohodnotná a že se nezapočítají nevyhovující přehrání.

Po této kontrole se počítadlo obnovuje nepravidelně po 5 až 20 minutách. Další zajímavostí s tím související je, že i ve výsledcích vyhledávání má video menší počet zhlédnutí, než je na stránce pod videem.

U většiny videí – hlavně u těch virálních – tak může nastat moment, kdy video má jen 20 zhlédnutí, avšak např. 1000 palců nahoru, 100 palců dolů a 50 komentářů. Poslední dobou se mi zdá, že se tomu v komentářích diví mnohem více lidí.

Jestli jste to dočetli až sem, děkuji, opět jsem Vám trochu poodhalil, jak to funguje na internetu. A jak říkají youtubeři – pokud se Vám to líbilo dejte like, odběr, sdílejte, pokud se Vám to nelíbilo dejte dislike.

1 komentář u „Chyba na YouTube – 301 zhlédnutí

  1. Mé video je seklé už 2 dny a měla jsem s tím zkušenost už předtím, jedno z mých bývalých videí bylo zaseklé 2 měsíce a zrovna jde o soutěž!! :'(

Komentáře nejsou povoleny.